Fethullah İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Fethullah İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Fethullah ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Fethullah ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Fethullah isminin anlamını, analizini ve Fethullah ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Fethullah İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Fethullah ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Fethullah isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fethullah ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Fethullah İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Fethullah isminin dini anlamı var mı yok mu diye incelediğimizde dini anlamlar içerdiğini görmekteyiz. Bu dini anlamlar ise şöyledir;

  1.  Allah’ın fethi.

Fethullah isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Fethullah isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here