Kategoriler
Blog Kuran'da Geçen İsimler

Gizem İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Gizem ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Gizem isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Gizem isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Gizem İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler

Gizem ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Gizem isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Gizem İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Gizem isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Gizem isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Gizem ismi, Türkçe kökenli bir kız ismidir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Gizem İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Gizem isminin dini açıdan bir manası var mı göz atalım.

Gizem ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Gizem isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Aklın erişemediği veya çözülemeyen şey, sır.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Gizem isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Gizem isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog