Kategoriler
Blog

Gökay İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Gökay ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Gökay ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Gökay İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Gökay ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Gökay ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Gökay isminin anlamını, analizini ve Gökay ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Gökay İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Gökay ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Gökay isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Gökay ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Gökay İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Gökay isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Gökay isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Mavi gözlü kimse.

Gökay isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Gökay isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog