Kategoriler
Blog

Haktan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Haktan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Haktan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Haktan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Haktan İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Haktan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Haktan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Haktan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Haktan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Haktan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Haktan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Haktan ismi Arapça ve Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Haktan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Haktan isminin anlamlarına baktığımızda dini bir anlamı olduğunu gördük. Şimdi Haktan isminin  anlamına bakalım;

  1. Allah’tan gelen, Allah’ın verdiği.

Haktan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Haktan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Haktan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Haktan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog