Hazel İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

5

Hazel İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Hazel ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Hazel isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Hazel İsminin Anlamı ve Analizi

Hazel isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Hazel isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Hazel ismi hem Arapça hemde Türkçe kökenli bir isimdir. Kuran’da ise geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Hazel İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Hazel ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Hazel isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Arapçada işaret bırakan, sevilen insan anlamındadır.
  2. Türkçe’de Kuruyup dökülen ağaç yaprakları.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Hazel isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Hazel isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

5 YORUMLAR

  1. Arkadaşlar kur’an da el takısı diye bir kaide var sizin dediğiniz “hazel” kelimesinin kökü aslında “haza el …” diye devam eder haza “bu”demektir.
    Haze’l kitab= bu kitap
    Haze’l beyt= bu ev gibi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here