Kategoriler
Blog

Hicran İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Hicran ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Hicran ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Hicran İsmi Kuran’da Geçer Mi? 

Hicran ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Hicran ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Hicran isminin anlamını, analizini ve Hicran ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Hicran İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Hicran ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Hicran isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Hicran ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Hicran İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Hicran isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Hicran isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Bir yerden veya bir kimseden ayrılma.
  2. Ayrılığın verdiği büyük üzüntü, keder.

Hicran isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Hicran isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog