Melis İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Melis İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Melis ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Melis isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Melis İsminin Anlamı ve Analizi

Melis isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Melis isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Melis ismi, Rumca kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Melis İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Melis ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Melis isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Bal, tatlı şey, sevgili, can.
  2. Bal arısı.
  3. Çayır, çayırlık.
  4. Oğul otu.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Melis isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Melis isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here