Kategoriler
Blog

Mihriban İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Mihriban ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Mihriban ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Mihriban ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Mihriban İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Mihriban ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Mihriban isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Mihriban ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Mihriban İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Mihriban isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Mihriban isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Mihriban ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Mihriban İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Mihriban isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Mihriban isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Şefkatli, güler yüzlü, yumuşak huylu, dost.

Mihriban isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Mihriban isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Mihriban isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Mihriban isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog