Kategoriler
Blog

Mine İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Mine ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Mine ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Mine ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Mine İsmi Kuran’da Var Mı?

Mine ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Mine isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Mine ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Mine İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Mine isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Mine isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Mine ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Mine İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Mine isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Mine isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Metal eşya üzerine vurulan renkli cam katmanı.
  2. İnce ve parlak nakış.
  3. Çiçekleri başak durumunda, alacalı, mavi veya menekşe renginde, ıtırlı bir bitki.

Mine isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Mine isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Mine isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Mine isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

“Mine İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için bir yanıt

Bakara suresini 10 sayfasında yer alıyor hemde bi kaç yerde arapca olarak simdi okudum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog