Kategoriler
Blog Kuran'da Geçen İsimler

Miray İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Miray ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Miray isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Miray isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Miray İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler

Miray ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Miray isminin anlamını öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Miray İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Miray isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Miray isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Miray ismi, Farsça ve Türkçe kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Miray İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Miray ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Miray isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Ay gibi ışık saçan bey.
  2. Ayın ilk günleri.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Miray isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Miray isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

“Miray İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog