Kategoriler
Blog

Nalan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Nalan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Nalan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Nalan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Nalan İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Nalan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Nalan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Nalan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Nalan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Nalan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Nalan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Nalan ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir kız ismi olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Nalan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nalan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Nalan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. İnleyen, inleyici.

Nalan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Nalan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Nalan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Nalan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog