Kategoriler
Blog

Namık İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Namık ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu? Kuran’da hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değerini de tespit ettik. Ayrıca Namık isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Namık İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Namık ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Namık ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Namık isminin anlamını, analizini ve Namık ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Namık İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Namık ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Namık isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Namık ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Namık İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Namık isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Namık isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Yazıcı, yazar, kâtip.

Namık İsmi Caiz Mi?

Namık ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Namık İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Namık isminin ebced değeri nedir?

  • Namık isminin ebced değeri: 191
  • Namık isminin Arapça yazılışı: نامق
  • Namık isminin Esmâ’sı: el-Mukaddim

Namık isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Namık isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog