Kategoriler
Blog

Nesibe İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Nesibe ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye yaptığımız araştırmada ismin Kuran’da geçmediğini gördük. Nesibe Arapça kökenli kız ismidir.

Nesibe İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Nesibe ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Nesibe ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Nesibe isminin anlamını, analizini ve Nesibe ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Nesibe İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Nesibe ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Nesibe isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Nesibe ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Nesibe İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nesibe isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Nesibe isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Soylu, soyu temiz.

Nesibe isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Nesibe isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog