Nesrin İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Nesrin İsmi Kuran’da Var Mı?

Nesrin ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Nesrin isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Nesrin ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Nesrin İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Nesrin isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Nesrin isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Nesrin ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Nesrin İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nesrin isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Nesrin isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Bir tür yaban gülü.Ağustos gülü. Mısır gülü. Van gülü.

Nesrin isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Nesrin isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Nesrin isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Nesrin isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here