Kategoriler
Blog

Nuray İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Nuray ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Nuray ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Nuray İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Nuray ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Nuray ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Nuray isminin anlamını, analizini ve Nuray ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Nuray İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Nuray ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Nuray isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Nuray ismi hem Arapça hem de Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Nuray İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nuray isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Nuray isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Ayın parlaklığı, ay ışığı.

Nuray isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Nuray isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog