Sedef İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Sedef ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Sedef ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Sedef ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Sedef İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Sedef ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Sedef isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Sedef ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Sedef İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Sedef isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Sedef isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Sedef ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sedef İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sedef isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Sedef isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Midye ve istiridye gibi deniz hayvanlarının kabuğunda bulunan pırıltılı, beyaz, gök kuşağı renkli değerli madde.

Sedef isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Sedef isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Sedef isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Sedef isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here