Kategoriler
Blog

Selin İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Selin ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Selin ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Selin ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Selin İsmi Kuran’da Var Mı?

Selin ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Selin isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Selin ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Selin İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Selin isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

 Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Selin isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Selin ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Selin İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Selin isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Selin isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Övün.
  2. Gür akan su.
  3. Orta Asya’da yetişen, bodur, sürekli yeşil kalan bir bitki.

Selin isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Selin isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Selin isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Selin isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

“Selin İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için 2 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog