Semra İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Semra İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Semra ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Semra isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Semra ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Semra İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Semra isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Semra isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Semra ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Semra İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Semra isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Semra isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Esmer (Siyaha çalan buğday rengi).

Semra isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Semra isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Semra isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Semra isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here