Kategoriler
Blog

Şerife İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Şerife ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Şerife ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Şerife İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Şerife ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Şerife ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Şerife isminin anlamını, analizini ve Şerife ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Şerife İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Şerife ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Şerife isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Şerife ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Şerife İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Şerife isminin dini anlamı var mı yok mu diye incelediğimizde dini anlamlar içerdiğini görmekteyiz. Bu dini anlamlar ise şöyledir;

  1. Şerefli, kutsal.

Şerife isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Soylu, temiz.

Şerife isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Şerife isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog