Kategoriler
Blog

Sertan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Sertan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Sertan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Sertan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sertan İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Sertan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Sertan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Sertan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Sertan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Sertan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Sertan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Sertan ismi Arapça kökenli değil, Türkçe ve Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sertan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sertan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Sertan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gecenin en karanlık olduğu andan itibaren dünyanın o yüzeyine gelen günün ilk ışıkları.

Sertan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Sertan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Sertan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Sertan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog