Kategoriler
Blog

Sevda İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Sevda ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Sevda ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Sevda ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sevda İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Sevda ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Sevda isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Sevda ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Sevda İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Sevda isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Sevda isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Sevda ismi Arapça kökenli bir kız ismi olmasına karşın Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sevda İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sevda isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Sevda isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Aşk, sevgi.
  2. İstek, heves, arzu.
  3. Aşırı sevgiden doğan bir tür hastalık.

Sevda isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Sevda isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Sevda isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Sevda isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

“Sevda İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için 2 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog