Kategoriler
Blog

Sıla İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Sıla ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Sıla ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Sıla ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sıla İsmi Kuran’da Var Mı?

Sıla ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Sıla isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Sıla ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Sıla İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Sıla isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Sıla isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Sıla ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sıla İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Sıla isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Sıla isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Doğup büyüdüğü yere gidip ayrı kaldığı yakınlarına kavuşma.

Sıla isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Sıla isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Sıla isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Sıla isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog