Kategoriler
Blog

Taner İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Taner ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Taner ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Taner İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Taner ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Taner ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Taner isminin anlamını, analizini ve Taner ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Taner İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Taner ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Taner isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Taner ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Taner İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Taner isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Taner isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Şafak vakti gibi aydınlık, güçlü kimse.

Taner isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Taner isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog