Kategoriler
Blog

Yağmur İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Yağmur ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Yağmur isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Yağmur isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Yağmur İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Yağmur ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Yağmur isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Yağmur İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Yağmur isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Yağmur isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Yağmur ismi, Türkçe kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Yağmur İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Yağmur ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Yağmur isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Gökten damlalar halinde düşen su.
  2. Havadaki su buğusu-nun yoğunlaşmasıyla oluşan ve yeryüzüne düşen yağışın sıvı durumunda olanı.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Yağmur isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Yağmur isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog