Bartu İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Bartu ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Bartu ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Bartu ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Bartu İsmi Kuran’da Var Mı?

Bartu ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Bartu isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Bartu ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Bartu İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Bartu isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Sponsorlu Bağlantılar

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Bartu isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Bartu ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar

Bartu İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Bartu isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Bartu isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Varlık, servet.
  2. Varılacak yer, mesafe.
  3. En eski Türk kağanlarından biri.
Sponsorlu Bağlantılar

Bartu isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Bartu isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Bartu isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Bartu isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here