Kategoriler
Blog

Alev İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Alev ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Alev ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Alev İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Alev ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Alev ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Alev isminin anlamını, analizini ve Alev ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Alev İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Alev ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Alev isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Alev ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Alev İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Alev isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Alev isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Yanan maddelerin veya gazların türlü biçimlerde uzanan ışıklı dili.
  2. Sıcaklık.
  3. Kıvılcım.

Alev isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Alev isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog