Kategoriler
Blog

Asude İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Asude ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Asude ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Asude ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Asude İsmi Kuran’da Var Mı?

Asude ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Asude isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Asude ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Asude İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Asude isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Asude isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Asude ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Asude İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Asude isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Asude isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Rahat, dingin, huzurlu, sessiz, sakin.
  2. Keder ve sıkıntıdan uzak, müsterih.

Asude isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Asude isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Asude isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Asude isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog