Kategoriler
Blog

Aybike İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Aybike ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Aybike ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Aybike ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Aybike İsmi Kuran’da Var Mı?

Aybike ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Aybike isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Aybike ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Aybike İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Aybike isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Aybike isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Aybike ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Aybike İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Aybike isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Aybike isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Ay gibi güzel, el değmemiş kız.

Aybike isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Aybike isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Aybike isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Aybike isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog