Bahadır İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Bahadır ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Bahadır ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Bahadır ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Bahadır İsmi Kuran’da Var Mı?

Bahadır ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Bahadır isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Bahadır ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Bahadır İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Bahadır isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Bahadır isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Bahadır ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar
kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Bahadır İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Bahadır isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Bahadır isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Savaşlarda gücü ve yılmazlığıyla üstünlük kazanan veya yiğitlik gösteren kimse.
  2. Timur soyundan Hindistan’da hükümdarlık yapmış Türk.

Bahadır isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Bahadır isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Bahadır isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Bahadır isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here