Batu İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Batu İsmi Kuran’da Var Mı?

Batu ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Batu isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Batu ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Batu İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Batu isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Batu isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Batu ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Batu İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Batu isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Batu isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Üstün gelen, gücü yeten, galip.

Batu isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Batu isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Batu isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Batu isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here