Kategoriler
Blog

Bedriye İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Bedriye ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Bedriye ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Bedriye ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Bedriye İsmi Kuran’da Var Mı?

Bedriye ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Bedriye isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Bedriye ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Bedriye İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Bedriye isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Bedriye isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Bedriye ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Bedriye İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Bedriye isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Bedriye isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Dolunayla, ayın on dördü ile ilgili olan.

Bedriye isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Bedriye isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Bedriye isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Bedriye isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog