Berrak İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Berrak İsmi Kuran’da Var Mı?

Berrak ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Berrak isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Berrak ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Berrak İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Berrak isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Berrak isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Berrak ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Berrak İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Berrak isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Berrak isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Duru, temiz, aydınlık, açık.

Berrak isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Berrak isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Berrak isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Berrak isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here