Kategoriler
Blog

Belkıs İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Belkıs ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Belkıs ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Belkıs ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Belkıs İsmi Kuran’da Var Mı?

Belkıs ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Belkıs isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Belkıs ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Belkıs İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Belkıs isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Belkıs isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Belkıs ismi Arapça kökenli bir isimdir fakat Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Belkıs İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Belkıs isminin dini anlamının olup olmadığına bakalım;

  1. Süleyman Peygamber zamanındaki Saba melikesinin adı.
  2. Güneşe tapan seba kavminin kraliçesi iken Hz. Süleyman’a biat ederek müslüman olmuş ve evlenmiştir. Kur’an’da hikayesi Neml suresinde anlatılır ancak ismi zikredilmemiştir.

Belkıs isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Belkıs isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Belkıs isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Belkıs isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog