Berkan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Berkan İsmi Kuran’da Var Mı?

Berkan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Berkan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Berkan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Berkan İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Berkan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Berkan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Berkan ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Berkan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Berkan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Berkan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

“İyice hatırla” anlamında kullanılan bir ad.

Berkan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Berkan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Berkan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Berkan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here