Bülent İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Bülent İsmi Kuran’da Var Mı?

Bülent ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Bülent isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Bülent ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Bülent İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Bülent isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Bülent isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Bülent ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Bülent İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Bülent isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Bülent isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yüksek, yüce, ulu.

Bülent isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Bülent isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Bülent isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Bülent isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here