Kategoriler
Blog

Buse İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Buse ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Buse ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Buse ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız. 

Buse İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Buse ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Buse isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Buse ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Buse İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Buse isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Buse isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Buse ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Buse İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Buse isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Buse isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Öpücük, öpme, öpüş, öpüşmek.

Buse isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Buse isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Buse isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Buse isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog