Kategoriler
Blog

Çağrı İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Çağrı ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Çağrı ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Çağrı ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Çağrı İsmi Kuran’da Var Mı?

Çağrı ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Çağrı isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Çağrı ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Çağrı İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Çağrı isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Çağrı isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Çağrı ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Çağrı İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Çağrı isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Çağrı isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Birini çağırma, davet.
  2. Doğan, çakır kuşu.
  3. Rütbe, unvan, san.

Çağrı isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Çağrı isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Çağrı isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Çağrı isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog