Dilay İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Dilay İsmi Kuran’da Var Mı?

Dilay ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Dilay isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Dilay ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Dilay İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Dilay isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Dilay isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Dilay ismi Arapça kökenli değil, Farsça ve Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Dilay İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Dilay isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Dilay isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gönlü aydınlatan ay gibi güzel.

Dilay isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Dilay isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Dilay isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Dilay isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here