Kategoriler
Blog

Çilem İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Çilem ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Çilem ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Çilem ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Çilem İsmi Kuran’da Var Mı?

Çilem ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Çilem isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Çilem ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Çilem İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Çilem isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Çilem isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Çilem ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Çilem İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Çilem isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Çilem isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Benim çilem.Bana ait olan çile.

Çilem isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Çilem isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Çilem isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Çilem isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog