Deren İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Deren İsmi Kuran’da Var Mı?

Deren ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Deren isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Deren ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Deren İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Deren isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Deren isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Deren ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Deren İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Deren isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Deren isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Derleyen, toplayan.

Deren isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Deren isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Deren isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Deren isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here