Kategoriler
Blog

Devrim İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Devrim ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Devrim ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Devrim İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Devrim ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Devrim ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Devrim isminin anlamını, analizini ve Devrim ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Devrim İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Devrim ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Devrim isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Devrim ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Devrim İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Devrim isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Devrim isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Dünya görüşünde, felsefede, bilimde, sanatta veya toplumsal düzende birdenbire olan niteliksel değişme.

Devrim isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Devrim isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog