Kategoriler
Blog

Dilan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Dilan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Dilan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Dilan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Dilan İsmi Kuran’da Var Mı?

Dilan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Dilan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Dilan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Dilan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Dilan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Dilan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Dilan ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Dilan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Dilan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Dilan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gönüller, yürekler.

Dilan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Dilan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Dilan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Dilan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog