Kategoriler
Blog

Efsun İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Efsun ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Efsun ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Efsun ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Efsun İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Efsun ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Efsun isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Efsun ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Efsun İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Efsun isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Efsun isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Efsun ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Efsun İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Efsun isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Efsun isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Büyü, sihir.

Efsun isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Efsun isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Efsun isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Efsun isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog