Erkin İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Erkin İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Erkin ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Erkin ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Erkin isminin anlamını, analizini ve Erkin ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Erkin İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Erkin ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Erkin isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Erkin ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Erkin İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Erkin isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Erkin isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Hiçbir koşula bağlı olmayan, istediği gibi davranabilen, özgür.
  2. Her şart altında kendi doğrularını dile getirme cesaretini gösteren, bağımsız kişi… (Atatürk’ün tanımı)

Erkin isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Erkin isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here