Kategoriler
Blog

Erman İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Erman ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Erman ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Erman İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Erman ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Erman ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Erman isminin anlamını, analizini ve Erman ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Erman İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Erman ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Erman isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Erman ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Erman İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Erman isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Erman isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Yiğit, kahraman, yürekli kimse.

Erman isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Erman isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog