Kategoriler
Blog

Esat İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Esat ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Esat ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Esat ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Esat İsmi Kuran’da Var Mı?

Esat ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Esat isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Esat ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Esat İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Esat isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Esat isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Esat ismi Arapça kökenli bir isim omasına rağmen Kuran’da geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Esat İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Esat isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Esat isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Çok mesut, çok mutlu.

Esat isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Esat isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Esat isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Esat isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog