Ana Sayfa Blog Gökmen İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Gökmen İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Gökmen İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Gökmen ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Gökmen isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Gökmen ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Gökmen İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Gökmen isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Gökmen isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Gökmen ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Gökmen İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Gökmen isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Gökmen isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

1. Sarışın, mavi gözlü kimse.
2. Tanrı’dan gelen kutsal hediye.
3. Ufuk çizgisi.

Gökmen isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Gökmen isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Gökmen isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Gökmen isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İsminin Anlamı Ne Blog
Exit mobile version