Güler İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Güler İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Güler ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Güler ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Güler isminin anlamını, analizini ve Güler ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Güler İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Güler ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Güler isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Güler ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Güler İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Güler isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Güler isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Gülen, gülümseyen kimse.

Güler isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Güler isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here