Kategoriler
Blog

Gülizar İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Gülizar ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Gülizar ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Gülizar ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Gülizar İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Gülizar ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Gülizar isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Gülizar ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Gülizar İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Gülizar isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Gülizar isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Gülizar ismi Arapça ve Farsça iki ayrı kökenli kelimeden oluştuğu için Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Gülizar İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Gülizar isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Gülizar isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gül yanaklı, al yanaklı.

Gülizar isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Gülizar isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Gülizar isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Gülizar isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog