Kategoriler
Blog

Gülşah İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Gülşah ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Gülşah ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Gülşah ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Gülşah İsmi Kuran’da Var Mı?

Gülşah ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Gülşah isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Gülşah ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Gülşah İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Gülşah isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Gülşah isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Gülşah ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Gülşah İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Gülşah isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Gülşah isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gül dalı.
  2. Güllerin şahı.
  3. Varaka’nın sevgilisi, masal kadın.

Gülşah isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Gülşah isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Gülşah isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Gülşah isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

“Gülşah İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog